Wszystkie służby wysłano po otrzymaniu zgłoszenia potrącenia mężczyzny przez pociąg w rejonie ul. Ślepej w Czechowicach-Dziedzicach. Wskutek potrącenia śmierć na miejscu poniósł 50-letni mężczyzna.

Oficer dyżurny MSK otrzymał zgłoszenie o godz. 20.47. Wynikało z niego, że w rejonie ul. Łukasiewicza w Czechowicach-Dziedzicach doszło do potrącenia mężczyzny przez pociąg. Później doprecyzowano miejsce zdarzenia. Gdy strażacy przejechali w rejon ul. Ślepej, okazało się, że szczątki człowieka rozrzucone są na torowisku. Powiadomiono prokuratora.

50-letniego mężczyznę potrącił pociąg relacji Bielsko-Biała Główna - Katowice, jadąc w kierunku Katowic. Maszynista usiłował zatrzymać pociąg w celu uniknięcia potrącenia, jednak jego manewry okazały się nieskuteczne. Policjanci pod nadzorem prokuratora sporządzili dokumentację. Jak do tej pory, nie udało się ustalić, z jakiej przyczyny pieszy przebywał na torach w momencie przejazdu pociągu.

Na miejscu pracowały zastępy straży pożarnej z Posterunku Zamiejscowego JRG2 w Czechowicach-Dziedzicach, JRG1, dwa zespoły ratownictwa medycznego i patrole policji. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia oraz pomocy podróżnym w bezpiecznym wyjściu z pociągu. W czasie pracy służb ruch pociągów był wstrzymany.

Tekst i foto: Mirosław Jamro