Minionej nocy na ul. Żywieckiej w Bielsku-Białej kilku niezidentyfikowanych mężczyzn zaatakowało czterech przechodniów. Najcięższych obrażeń doznał 32-letni Ukrainiec, któremu rozbito głowę metalową pałką. Poszkodowany został zabrany do szpitala ambulansem na sygnałach.

Do zdarzenia doszło około godz. 1.40. Jak dowiedział się nasz portal, niedaleko skrzyżowania ul. Żywieckiej z ul. Lipnicką zatrzymał się na jezdni samochód osobowy, z którego wysiadło kilku osiłków. Napastnicy zaatakowali czterech mężczyzn - dwóch Polaków i dwóch Ukraińców.

- Wracaliśmy z pracy, ze szpitala. Dostałem metalową pałką w kolana - relacjonował nam jeden z poszkodowanych. - Gdy zobaczyłem, co się dzieje, uciekłem w kierunku najbliższej ulicy (na Cmentarną - przyp. red.), tam przeskoczyłem przez płot i schowałem się w krzakach - dodał drugi. - Rozbili koledze głowę metalową pałką. Słowem się nie odezwał, a oberwał najmocniej - powiedział nam młody Ukrainiec.

Napastnicy odjechali w nieustalonym kierunku. Poszkodowani próbowali bezskutecznie wezwać pomoc przez telefon. Mężczyźni zatrzymali przejeżdżający patrol drogówki. Policjanci ruchu drogowego założyli Ukraińcowi opatrunek i wezwali pogotowie ratunkowe. Na miejsce przyjechały także dwa inne patrole policji. Sporządzono dokumentację i sprawdzono stan trzeźwości poszkodowanych. Szczegółowe okoliczności ustala policja.

Tekst i foto: Mirosław Jamro