Wszystkie służby wysłano po otrzymaniu zgłoszenia wypadku drogowego z udziałem dwóch pojazdów, w tym ambulansu ratownictwa medycznego na skrzyżowaniu ul. Żywieckiej z ul. PCK. Wskutek zdarzenia ambulans uderzył w kobietę z dwójką małych dzieci.

Do zdarzenia doszło około godz. 15.05. Kierujący fiatem, który poruszał się ul. PCK w kierunku ul. Żywieckiej, wjechał na skrzyżowanie, gdy dla jego kierunku jazdy wyświetlał się sygnał zielony. Natomiast ambulans, który poruszał się ul. Żywiecką w kierunku ul. Lwowskiej, wjechał na skrzyżowanie, gdy dla jego kierunku jazdy wyświetlał się sygnał czerwony.

Na skrzyżowaniu doszło do zderzenia obu pojazdów. Wskutek zderzenia ambulans wypadł z drogi i uderzył na chodniku w kobietę z dwójką małych dzieci - czterolatkiem i miesięcznym w wózku. Zespół ratownictwa medycznego jechał do wezwania na ratunek. Miał włączone sygnały świetlne i dźwiękowe.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu akumulatorów w pojazdach. Poszkodowanym zajęły się zespoły ratownictwa medycznego. Policjanci z drogówki sporządzili dokumentację. W szpitalu okazało się, że ani dzieci, ani ratownicy zespołu ratownictwa medycznego nie doznali obrażeń ciała zagrażających życiu lub zdrowiu, natomiast kobieta ma złamany obojczyk. Zdarzenie zakwalifikowano jako wypadek drogowy. Dalsze czynności prowadzi policja.

Tekst i foto: Mirosław Jamro