Wszystkie służby wysłano po otrzymaniu zgłoszenia zderzenia dwóch samochodów osobowych na ul. Konopnickiej w Bielsku-Białej. Poszkodowany, ratując się przed czołówką, skosił przystanek autobusowy.

Do zdarzenia doszło około godz. 17.15 na wysokości sklepu Lewiatan. Kierująca samochodem osobowym fiat, wykonując manewr skrętu w lewo, nie ustąpiła pierwszeństwa prawidłowo jadącemu kierowcy fiata croma, który poruszał się ul. Konopnickiej w kierunku ronda Hulanka. Mężczyzna, chcąc uniknąć zderzenia, odbił w prawo, w wyniku czego uderzył z dużą siłą w wiatę przystanku MZK.

Zespół ratownictwa medycznego przebadał sprawczynię zdarzenia. Kobieta nie doznała obrażeń ciała zagrażających życiu lub zdrowiu. Policjanci z drogówki sporządzili dokumentację, kierujący pojazdami byli trzeźwi. Sprawczynię zdarzenia ukarano najwyższym mandatem i sześcioma punktami. Skutki kolizji zneutralizowały dwa zastępy straży pożarnej z JRG1. W czasie pracy służb odcinek ulicy był zablokowany dla ruchu w obu kierunkach. Utrudnienia trwały ponad godzinę.

- Da się zauważyć zwiększony ruch na drogach. Niestety, część kierujących jeszcze żyje świętami, a część koronawirusem - pewnie stąd rozkojarzenie czy zamyślenie. Dziś obsługujemy już trzecie zdarzenie drogowe. Apelujemy do kierujących o zwiększenie ostrożności. Nieuwaga może doprowadzić do tragedii - podkreślali policjanci z drogówki.

Tekst i foto: Mirosław Jamro