Przed południem do dyżurnego Straży Miejskiej wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, iż na ul. Karpacką runął dach budynku. Na miejsce natychmiast wysłano patrol Straży Miejskiej, policję i cztery zastępy straży pożarnej.

Do zdarzenia doszło na wysokości posesji na 150, zgłoszenie wpłynęło o godz. 11.34. – Przed naszym przybyciem na miejscu była Straż Miejska. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i sprawdzeniu, czy w budynku nie ma osób poszkodowanych. Na szczęście nikomu nic się nie stało – powiedział nam kpt. Bartłomiej Ćwiertnia z JRG2 w Bielsku-Białej.

Na miejsce zdarzenia przyjechała przedstawicielka zarządzania kryzysowego i inspektor nadzoru budowlanego, powiadomiono konserwatora zabytków. W dalszej kolejności strażacy uprzątnęli rumowisko z jezdni. Ze względu na to, iż szczyt lewej ściany zagrażał bezpieczeństwu, inspektor nadzoru budowlanego zaleciła, by go zburzyć. Na miejsce zadysponowano drabinę mechaniczną. Dalsze działania strażaków będą polegały zburzeniu części szczytowej lewej ściany budynku. 

Na miejscu pracują zastępy straży pożarnej z JRG2, OSP Kamienica i policja. Odcinek ul Karpackiej jest zablokowany dla ruchu. Szacunkowe zakończenie akcji godz. 16.00.

Tekst i foto: Mirosław Jamro