W południe na skrzyżowaniu ul. Kamienickiej z ul. Michałowicza w Bielsku-Białej doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Wskutek zdarzenia jeden z pojazdów wjechał pomiędzy drzewa, drugi - zatrzymał się na słupku z nazwą ulicy.

78-letni mężczyzna, kierujący samochodem osobowym marki volkswagen, jadąc ul Kamienicką w kierunku ul. NMP, nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu, kierującemu citroenem, który poruszał się ul. Michałowicza, w kierunku ul. Partyzantów, w wyniku czego doszło do zderzenia obu aut. Nikomu nic się nie stało, kierujący pojazdami byli trzeźwi. Sprawcę kolizji ukarano mandatem karnym i sześcioma punktami.

- Dziś to już drugie zdarzenie, w którym sprawcą jest mężczyzna w sile wieku. Da się zauważyć, że gdy mocno wzrasta temperatura otoczenia, to reakcje niektórych sędziwych kierowców, mogą być opóźnione. Zdecydowanie warto się zastanowić, czy koniecznie musimy w największy upał gdzieś jechać autem, czy lepiej pozostać w domu lub jechać taksówką - podkreślał policjant z drogówki. - Oczywiście, w takie upały warto mieć przy sobie butelkę wody mineralnej - dodał nasz rozmówca.

Tekst i foto: Mirosław Jamro