Dwa zastępy straży pożarnej z JRG1 neutralizowały skutki zderzenia motocyklisty z samochodem osobowym na skrzyżowaniu ul. 3 Maja z Wałową w Bielsku-Białej. Motocyklista doznał otwartego złamania nogi, ambulansem został odwieziony do szpitala.

Do zdarzenia doszło około godz. 21.40. Z pierwszej wersji przebiegu zdarzenia wynikało, iż motocyklista, kierujący motocyklem marki harley-davidson, miał wyprzedzać ciąg samochodów osobowych na ul. Wałowej, natomiast kierująca samochodem osobowym marki fiat punto skręcała w lewo, z ul. 3 Maja, na Wałową.

Ta wersja przebiegu zdarzenia się nie potwierdziła. W toku policyjnych czynności ustalono, że kierująca samochodem osobowym marki fiat punto, skręcając w lewo, z ul. 3 Maja na Wałową, nie ustąpiła pierwszeństwa motocykliście, który poruszał się 3 Maja, w kierunku dworca PKP. Motocyklista, chcąc uniknąć czołowego zderzenia z osobówką, położył motocykl, ale i tak doszło do zderzenia obu pojazdów.

Policjanci z drogówki sporządzili dokumentację wypadku drogowego, do pomiarów użyto tachimetru. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Dalsze czynności prowadzi policja.

Tekst i foto: Mirosław Jamro