Wczoraj wieczorem na ul. Jutrzenki w Bielsku-Białej interweniował zespół ratownictwa medycznego, a następnie patrol policji. Przyczyną interwencji był mężczyzna, który najpierw wszedł przed osobówkę, następnie przed autobus, a później położył się na jezdni.

Do zdarzenia doszło około godz. 20.00. - Towarzystwo spożywało alkohol na przystanku autobusowym, często tam piją. Tego mężczyznę prowadziła drobna blondynka, ale nie mogła sobie z nim dać rady. W końcu  zostawiła go obok parkingu Tesco. Poszedłem na zakupy. Gdy wychodziłem ze sklepu, zobaczyłem, że  mężczyzna najpierw wszedł przed samochód osobowy, który wyjeżdżał spod Tesco. Kierowca autobusu widząc, co się dzieje, zatrzymał pojazd. Pieszy oparł się o przód autobusu. Kierowca chwilę poczekał, później wycofał autobus i ostrożnie ominął mężczyznę. Momentalnie utworzył się korek aut, ktoś wezwał pogotowie ratunkowe - relacjonował nam pan Józef, mieszkaniec os. Złote Łany.

Zespół ratownictwa medycznego zbadał mężczyznę, lecz nie było konieczności przewiezienia do szpitala. Na miejsce wezwano patrol policji. Ostatecznie 60-latek został odwieziony do OPPA.

Tekst i foto: Mirosław Jamro