Trzy zastępy straży pożarnej, pogotowie ratunkowe i policję wysłano po otrzymaniu zgłoszenia wypadku drogowego na ul. Bielskiej w Świętoszówce, gdzie doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych. Do szpitala odwieziono kobietę.

Do zdarzenia doszło około godz. 16.40. Kierujący samochodem osobowym toyota, jadąc ul. Bielską w kierunku Jasienicy, gwałtownie skręcił w lewo na zjazd na drogę ekspresową S-52 i doprowadził do czołowego zderzenia z fordem, który poruszał się ul. Bielską w kierunku Grodźca.

Patrol ruchu drogowego sporządził dokumentację, kierujący pojazdami byli trzeźwi. Z relacji świadka zdarzenia wynika, że kierujący toyotą jechał bardzo niepewnie. - Spojrzałem w lusterko i skręciłem - tłumaczył sprawca zdarzenia.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i neutralizacji wycieków płynów eksploatacyjnych z uszkodzonych aut. Utrudnienia w ruchu trwały dwie godziny. W akcji uczestniczyły dwa zastępy straży pożarnej z JRG2, zastęp OSP Świętoszówka, zespół ratownictwa medycznego oraz policja. 

W szpitalu okazało się, że kobieta doznała obrażeń ciała, zdarzenie zakwalifikowano jako wypadek drogowy. Dalsze czynności prowadzi policja.

Tekst i foto: Mirosław Jamro