Trzy zastępy straży pożarnej z JRG1 i OSP Lipnik oraz policję wysłano po otrzymaniu zgłoszenia pożarów dwóch samochodów osobowych zaparkowanych przy ul. Kazimierza Wielkiego w Bielsku-Białej. Spłonęły honda i opel.

Oficer dyżurny MSK otrzymał zgłoszenie pożaru o godz. 00.42. Po dojeździe na miejsce okazało się, że ogniem objęte są samochody honda i opel stojące na parkingu przy ulicy. Słup ognia był wysoki. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu dwóch prądów wody na płonące auta. W jednym z pojazdów była instalacja gazowa. Strażacy zakręcili zawór butli. Po ugaszeniu ognia wraki pojazdów dokładnie przelano i sprawdzono kamerą termowizyjną.

Wskutek pożaru doszczętnie spłonęły honda z 2014 roku i opel z 2009. Jak dowiedział się nasz portal, oba pojazdy należą do różnych właścicieli. Zostały zaparkowane wczoraj około godz. 21.00. Działania strażaków trwały około godziny. Na miejsce wezwano grupę dochodzeniowo-śledczą policji. Policjanci sprawdzą zapisy pobliskich systemów monitoringu.

Tekst, foto i film: Mirosław Jamro