Około godz. 18.30 na skrzyżowaniu ul. Paderewskiego z ul. Legionów w Bielsku-Białej doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch aut. Samochód kierowany przez poszkodowaną kobietę w ciąży uderzył w ścianę budynku.

Kierujący samochodem osobowym opel, jadąc ul. Legionów w kierunku ul. Piłsudskiego, zatrzymał się w związku ze znakiem B-20 – STOP, po czym ruszył. Nie zauważył jednak nadjeżdżającego z prawej strony renault. Kierująca tym autem, jadąc ul. Paderewskiego w kierunku ul. Komorowickiej, chciała uniknąć zderzenia z oplem i odbiła kierownicą w prawo. Jej samochód najpierw uderzył w krawężnik z prawej strony jezdni, a następnie w ścianę budynku po lewej stronie jezdni.

Na miejsce zdarzenia wezwano zespół ratownictwa medycznego. Ratownicy przebadali kobietę w ciąży, ale nie było konieczności przewiezienia do szpitala. Patrol ruchu drogowego sporządził dokumentację, kierujący pojazdami byli trzeźwi. Sprawcę zdarzenia ukarano mandatem i sześcioma punktami. Utrudnienia w ruchu trwały około pół godziny.

Tekst i foto: Mirosław Jamro