Blisko trzy godziny trwała wczorajsza gala piękna w Bielskim Centrum Kultury, którą  poprowadzili Irek Bieleninik, Katarzyna Kwaśny - Miss Beskidów 2013 oraz Ola Kot, prezenterka Eska TV. Publiczność bardzo żywo reagowała na to, co działo się na scenie. A trzeba przyznać, że było barwnie, dynamicznie i bardzo regionalnie.

Tym razem organizator wydarzenia, agencja Grabowska Models, postawił na góralskie akcenty. Finalistki konkursów Miss Południa Nastolatek oraz Miss Beskidów zaprezentowały się w iście regionalnej odsłonie - w spódniczkach usztych przez firmę Tustela, które kojarzą się z popularnym teledyskiem ?My, Słowianie? Donatana i Cleo. Z kolei kandydaci do tytułu najprzystojniejszego mężczyzny w Polsce musieli w ciągu zaledwie kilku godzin prób opanować tajniki góralskiego tańca.

 - Niegdyś o prawdziwym góralu stanowiła siła, gibkość, spryt oraz to, co ma w głowie. To wszystko można można sprawdzić w tańcu. Dlatego prawdziwy mężczyzna potrafi pięknie zatańczyć - przekonywał publiczność Mateusz Kurowski, góral ze Szczyrku..

Finaliści konkursu Mister Polski stanęli na wysokości zadania. Równie dobrze wyglądali  w regionalnych strojach, co w eleganckich frakach firmy New Man. Jury nie miało łatwego zadania. W wyniku gorących obrad zapadł sprawiedliwy, bo demokratyczny werdykt.

Misterem Polski 2014 został Rafał Maślak, który reprezentował Wielkopolskę. I wicemisterem Polski jest od wczoraj Adam Kwaśniewski (Pomorze Zachodnie). Kolejne miejsce zajął Jakub Kąkol (Podkarpackie), a tytuł III wicemistera otrzymał Rafał Najbor (Małopolska). Rafał Maślak został wybrany przez naszych Czytelników Misterem Polski portalu www.bielsko.biala.pl. 

Niezwykle efektownie prezentowały się na scenie kandydatki do korony Miss Beskidów 2014. Miło nam poinformować, że Wiesława Karch z Koniakowa została Miss Beskidów portalu www.bielsko.biala.pl.

Miss Beskidów 2014 - Karolina Trepka (Myszków)
I wicemiss Beskidów - Justyna Radwan (Skawica)
II wicemiss Beskidów - Wiesława Karch (Koniaków)
III wicemiss Beskidów - Małgorzata Habdas (Żywiec)

Także finalistki konkursu Miss Południa Nastolatek świetnie poradziły sobie z układem choreograficznym i tremą. Zgodnie z werdyktem naszych Czytelników, Miss Południa Nastolatek portalu www.bielsko.biala.pl. została Kinga Fiedor z Milówki.

Miss Południa Nastolatek - Marcelina Ziętek (Cieszyn)
I wicemiss Południa Nastolatek - Magdalena Miodońska (Pisarzowice)
II wicemiss Południa Nastolatek - Anna Oremus (Bielsko-Biała)
III wicemiss Południa Nastolatek - Patrycja Więcek (Bielsko-Biała).

W trakcie gali zaprezentowały się mażoretki ?Gracja? ze Starej Wsi oraz Zespół Regionalny Hulajniki z Milówki. Nasz portal był patronem medialnym tegorocznych konkursów Miss Beskidów, Miss Południa Nastolatek oraz Mister Polski.

Foto: Piotr Bieniecki