Po kilku latach budowy wczoraj po południu dokonano oficjalnego otwarcia Stadionu Miejskiego w Bielsku-Białej. W uroczystościach uczestniczył prezydent miasta Jacek Krywult, przedstawiciele magistratu oraz zaproszeni goście. Obiekt poświęcił ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej biskup Roman Pindel.

  - Otwarcie stadionu to podsumowanie kilku lat ciężkiej pracy. Budowaliśmy go, rozgrywając jednocześnie mecze w ekstraklasie. W skali Polski jest jednym z najtańszych stadionów. Myślę, że będzie on dobrze służył piłkarzom, którzy jak tylko się do niego „dostroją”, będą grali troszeczkę lepiej. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby dziś ten stadion można było oficjalnie otworzyć - mówił Jacek Krywult, prezydent Bielska-Białej.

W części artystycznej wystąpiła Bielska Orkiestra Dęta oraz Gooral, a w części sportowej zaprezentowały się piłkarskie drużyny dziecięco-młodzieżowe oraz rozegrano mecz pomiędzy zespołami TS Podbeskidzie i Stali Mielec. Pomimo niesprzyjającej aury i nie najlepszych ostatnio wyników piłkarzy Podbeskidzia, kibice nie zawiedli i tłumnie zapełnili trybuny.

 - Kibicowałem naszym piłkarzom wtedy, gdy mieli swoje dni chwały, kibicuję i teraz, licząc, że zła passa w końcu zostanie przełamana - powiedział nam Piotr, wierny kibic TS Podbeskidzie.

Dziś na stadionie odbędzie się piknik rodzinny, w tym dziecięcy turniej piłki nożnej, zabawy i konkurencje sportowe. Więcej szczegółów znajdziesz w artykule Pompa na otwarcie stadionu - program!

Tekst i foto: Mirosław Jamro