Tylko do jutra na Sarnim Stoku będzie można założyć hełm Oculus Rift, aby przyjrzeć się wirtualnej rzeczywistości lub uzyskać kontrolę nad zdalnie sterowanymi robotami. Bezpłatna zabawa przeznaczona jest dla wszystkich niezależnie od wieku.

Do 29 stycznia w centrum handlowym Sarni Stok trwać będą Ferie z Robotami. W godz. 12-18 można nieodpłatnie skorzystać z oferowanych atrakcji. Najwięcej osób przyciągają zestawy Lego Mindstorms, z których można skonstruować robota. Za pomocą silników, mikrokontrolerów i czujników (m.in. czujnik koloru, odległości, dotyku) pod kierunkiem instruktorów tworzone są konstrukcje robotów spełniających różne funkcje.

Dużym zainteresowaniem cieszy się możliwość zanurzenia się w wirtualnej rzeczywistości dzięki hełmowi Oculus Rift czy kontrola nad zdalnie sterowanymi robotami. Zarówno dzieci, jak i dorośli wypróbowują moc swojego mózgu za pomocą urządzenia Mindflex. W zależności od siły skupienia myśli unosi ono piłeczkę znajdującą się w przezroczystej rurce.

Warsztaty przeznaczone są przede wszystkim dla dzieci, ale również rodzice chętnie korzystają z możliwości wypróbowania zaawansowanych technicznie zabawek. Na najmłodszych czeka zabawa mniej skomplikowanymi zestawami klocków Lego.

Foto: Piotr Bieniecki
Warunki zakupu i wykorzystania zdjęć