Puchar talentów


FOTOREPORTAŻ
2017-02-06 |  komentarzy (9)

Puchar Reksia po raz szósty ściągnął na Dębowiec wielu najmłodszych fanów jazdy na nartach. Tegoroczne zawody, przeznaczone zarówno dla amatorów, jak i przyszłych profesjonalistów, odbywają się w pięćdziesiątą rocznicę powstania postaci Reksia.

W tym roku w bielskich zawodach nie mogli wystąpić wszyscy chętni. Przystąpiło do nich 400 narciarzy, a dla spóźnialskich zabrakło numerów startowych. Zawodnicy przyjechali z całej Polski. Na podium znalazło się wielu sportowców, którzy bez wątpienia w przyszłości reprezentować będą nasz kraj na zawodach międzynarodowych. Dwaj najmłodsi narciarze, urodzeni w 2015 i 2014 roku, otrzymali specjalne nagrody.

 - Zauważamy coraz większe zainteresowanie naszymi zawodami. W przyszłym roku będzie trzeba zwiększyć liczbę miejsc dla osób startujących. W nocy mocno padało i nie spaliśmy spokojnie, budząc się rano w opadach deszczu. Na szczęście, aura nam sprzyja. Pogoda się wyklarowała i impreza jest fantastyczna - powiedziała nam Barbara Ilewicz, organizatorka zawodów na Dębowcu.

Po raz pierwszy Puchar Reksia odbędzie się również poza Bielskiem-Białą. W tym cyklu młodzi narciarze pojawią się 19 marca na trasach zjazdowych w Białce Tatrzańskiej. Portal bielsko.biala.pl jest patronem medialnym Pucharu Reksia.

Tekst i foto: Piotr Bieniecki
Warunki zakupu i wykorzystania zdjęć

Artykuł wyświetlono 5434 razy


Galeria:


Polecamy także:
2017-10-08
Polska w modlitwie
Na rynku przygotowano ołtarz polowy, był biskup. Wierni z różnych stron kraju modlili się o ratunek dla Ojczyzny i świata.
więcej
2017-10-01
Śmiech na sali
Fermenty rozśmieszyły bielszczan po raz siedemnasty. Żartowano ze spraw damsko-męskich czy z życia rodzinnego.
więcej
2017-09-24
Szacun za walkę
Bielszczanie stoczyli zacięty pojedynek, angażując w grę wszystkie umiejętności i ambicję. Jutro będzie jeszcze lepiej!
więcej
Komentarze:


  

niezarejestrowany - Forsiewicz 2017-02-08 23:03
Wpisowe 50 zł bowiem Reksio skończył 50 lat!!!
niezarejestrowany - HANS 2017-02-07 22:53
Ogólnie PORAŻKA. Informacji na stronie internetowej zero wpisowe z kosmosu organizacja do niczego!!!!!!!!!!!!!!
O godz 8:40 nie było już numerów startowych z ludzie dojężdzali z daleka na darmo.Impreza zrobiona dla zebrania kasy nic więcej!!!!!!!!
Totalny chaos organizacyjny w sobotę i w niedzielę.
niezarejestrowany - Atomic BB 2017-02-06 20:07
bielszczanin-AX - 100% popieram !!! Byliśmy w Istebnej na Pucharze Milki już drugi raz. Bardzo dobra (żeby nie powiedzieć doskonała) organizacja. 15 zł wpisowego. KAŻDE dziecko dostało: prawdziwy (metalowy) medal, porządną czapkę i rękawiczki z logiem Milki, słodycze, magnetyczny plan zajęć i inne drobiazgi. Zwycięzcy dodatkowo wielkie pluszowe krowy, medale i puchary. Była darmowa gorąca czekolada, czekoladki, fotobudki, wypożyczalnia GoPro. 200 dzieciaków wraz z rodzicami świetnie się bawiło. Trasa trudniejsza i bardziej wymagająca, niż na "Reksiu" (było niemało porządnych wywrotek). Klubowych "zawodowców" nieco mniej niż na Reksiu (szczególnie w młodszych grupach), więc dzieci mogły jako tako rywalizować (chociaż i tak w starszych grupach na podium stawali ci sami zawodnicy co wszędzie - dzieci z pewnego klubu). Dla małych "zawodowców" powinna być oddzielna klasyfikacja, ponieważ trenują w innych warunkach, za kilkunastokrotnie większe pieniądze i na świetnym, zawodniczym sprzęcie. Ale jak było widać, najlepsi amatorzy potrafili podjąć z nimi walkę (chociaż spędzają na stoku dziesięć razy mniej czasu). No i podejście rodziców - na zawodach Milki wszystko spokojniej, nikt się nie czepiał wyników itd..., wszyscy nastawieni bardziej na zabawę i radość z samej rywalizacji. Na Reksiu byliśmy raz parę lat temu i już więcej nie pojedziemy, żeby nie demotywować dzieci. Lans, sprzęt, dziani rodzice, nastawienie na walkę o miejsca. To nie dla nas.
niezarejestrowany - bielszczanin-AX 2017-02-06 13:30
Do agnessc: Dla porównania: w przeddzień Reksia były zawody o Puchar Milki na Złotym Groniu. Wpisowe: 15 zł. Doskonała organizacja, świetna zabawa i bardzo atrakcyjne nagrody dla każdego dziecka! Startowało 200 dzieciaków. Da się? Oczywiście, że się da - trzeba chcieć coś z siebie dać! Niestety też zjawili się "ścigacze" z różnych klubów i trochę zniszczyli zabawę dla dzieci, które w klubach nie jeżdżą i nie dysponują np. nartami race'owymi o imponujących jak na dzieci długościach, ale sama organizacja zawodów na poziomie, do którego powinni się przynajmniej starć przybliżyć organizatorzy Reksia. Liczę, że następny Reksio nie będzie aż tak pazerny jak ten z niedzieli. :-)
niezarejestrowany - nigdy więcej 2017-02-06 12:13
Koszty kosztami ale rozpływanie się nad zawodnikami z klubu było od 1 edycji. Powtarzam to od 1 edycji. Impreza dla zawodników różnych klubów sponsorowana przez rodziców uczestników niezrzeszonych. Smutne ale prawdziwe. Moje dziecko wystąpiło w pierwszych zawodach i więcej, po tym co wtedy zobaczyłem, jego narta więcej w tych zawodach nie pojechała.
niezarejestrowany - agnessc 2017-02-06 11:55
A może któryś z krytyków spróbowałby zorganizować podobną imprezę? Wtedy przekonałby się jakie są koszty organizacji.
niezarejestrowany - bielszczanin 2 2017-02-06 11:48
Re.bielszczanin 1
100 % racji !
Zgadzam się z Tobą.
niezarejestrowany - Moni 2017-02-06 10:50
Wpisowe 50 zł było do końca stycznia. W dniu imprezy 70 zł. Gruba przesada!!!
niezarejestrowany - bielszczanin1 2017-02-06 10:22
Organizacyjnie niestety klapa! Wpisowe dla dziecka 50 zł, Bardzo dużo sponsorów imprezy, a w nagrodę dzieci otrzymały plastikowe kubki jak z "Warsu" (bez słomki), plastikową ramkę na zdjęcie i jakąś torbę (wszystko z reklamami organizatora). Przy wręczaniu nagród prowadzący rozpływał się w zachwycie tylko nad pewnymi zawodnikami z ich klubu, a inne pomijał milczeniem. Podsumowując: na tak wielką imprezę oraz 50 lat Reksia to mogli się chociaż trochę bardziej wysilić, bo albo sponsorzy byli tak biedni, albo ktoś na tej imprezie chciał zarobić.
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda
Reklama, poligrafia
Usługi
Handel detaliczny i hurtowy
Budownictwo
Motoryzacja
Doradztwo, finanse, podatki
Komputery, internet
Kursy i edukacja
Nieruchomości
Śluby i wesela
Medycyna i zdrowie
Przemysł i produkcja
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic