Puchar Reksia po raz szósty ściągnął na Dębowiec wielu najmłodszych fanów jazdy na nartach. Tegoroczne zawody, przeznaczone zarówno dla amatorów, jak i przyszłych profesjonalistów, odbywają się w pięćdziesiątą rocznicę powstania postaci Reksia.

W tym roku w bielskich zawodach nie mogli wystąpić wszyscy chętni. Przystąpiło do nich 400 narciarzy, a dla spóźnialskich zabrakło numerów startowych. Zawodnicy przyjechali z całej Polski. Na podium znalazło się wielu sportowców, którzy bez wątpienia w przyszłości reprezentować będą nasz kraj na zawodach międzynarodowych. Dwaj najmłodsi narciarze, urodzeni w 2015 i 2014 roku, otrzymali specjalne nagrody.

 - Zauważamy coraz większe zainteresowanie naszymi zawodami. W przyszłym roku będzie trzeba zwiększyć liczbę miejsc dla osób startujących. W nocy mocno padało i nie spaliśmy spokojnie, budząc się rano w opadach deszczu. Na szczęście, aura nam sprzyja. Pogoda się wyklarowała i impreza jest fantastyczna - powiedziała nam Barbara Ilewicz, organizatorka zawodów na Dębowcu.

Po raz pierwszy Puchar Reksia odbędzie się również poza Bielskiem-Białą. W tym cyklu młodzi narciarze pojawią się 19 marca na trasach zjazdowych w Białce Tatrzańskiej. Portal bielsko.biala.pl jest patronem medialnym Pucharu Reksia.

Tekst i foto: Piotr Bieniecki
Warunki zakupu i wykorzystania zdjęć