Triki z Bonda


FOTOREPORTAŻ
2017-05-14 |  komentarzy (0)

Dla każdego coś miłego. Tak można powiedzieć w skrócie o tegorocznym Beskidzkim Festiwalu Nauki i Sztuki, podczas którego nie zabrakło atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Nie sposób było być na wszystkich wydarzeniach: konferencjach, koncertach, wystawach czy dniach otwartych.

W sobotnie popołudnie na Rynku odbył się Piknik Naukowy. Pogoda nie zachęciła bielszczan do masowego udziału w tej imprezie plenerowej, ale część stoisk była stale zajęta przez najmłodszych gości zainteresowanych chemią, robotyką, rysowaniem czy tworzeniem filmów animowanych.

Odbyło się też wiele imprez towarzyszących głównemu programowi. Stu uczestników TEDx Bielsko-Biała mogło posłuchać serii kilkunastominutowych wykładów na zróżnicowane tematy. Wykładowcy opowiadali m.in. o elektromobilności, globalnym ociepleniu, poziomie przemocy w historii ludzkości, astronomii, rekultywacji terenów poprzemysłowych, zdrowym rozsądku w stosowaniu procedur, roli państwa w rozwoju techniki czy też innowacjach technicznych znanych z filmów o Jamesie Bondzie. Wkrótce nagrane wykłady będą dostępne w internecie dla wszystkich.

Noc w Bibliotece zainteresowała z kolei głównie dzieci i ich rodziców. Gry, konkursy i zabawy z nagrodami zapełniły Książnicę Beskidzką jak rzadko kiedy. Dla czytelników zbyt długo przetrzymujących książki przygotowano abolicję. Właściciele prywatnych księgozbiorów mogli wymienić się lekturami. Goście za sprawą talentów kulinarnych pań z Koła Gospodyń Wiejskich z Hecznarowic otrzymali poczęstunek.

Foto: Piotr Bieniecki
Warunki zakupu i wykorzystania zdjęć

Artykuł wyświetlono 3310 razy


Galeria:


Polecamy także:
2017-09-17
Sherman pod zamkiem
Skromniejszy budżet, kiepska pogoda, ale dzięki ludziom z pasją na „Operacji Południe” są też miłe niespodzianki dla widzów.
więcej
2017-09-10
Sielanka na lotnisku
Na lotnisku znów jest ruch. Bielszczanie korzystają z ostatnich ciepłych dni lata. Zaprasza też restauracja znanego kucharza.
więcej
2017-09-03
Taniec w chmurach
Mimo kapryśnej pogody, wiele osób obserwowało w sobotę pokazy lotnicze na pikniku w bielskich Aleksandrowicach.
więcej
Komentarze:


  


(brak komentarzy)
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda
Reklama, poligrafia
Usługi
Handel detaliczny i hurtowy
Budownictwo
Motoryzacja
Doradztwo, finanse, podatki
Komputery, internet
Kursy i edukacja
Nieruchomości
Śluby i wesela
Medycyna i zdrowie
Przemysł i produkcja
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic