Chrom, zaokrąglone kształty, wielkie grille oraz nietypowe rozwiązania konstrukcyjne można było podziwiać wczoraj na placu Ratuszowym, gdzie odbył się tradycyjny konkurs elegancji. Oceniane były nie tylko same pojazdy, ale również przebrania właścicieli. Po raz czterdziesty przez Bielsko-Białą przejechał Międzynarodowy Beskidzki Rajd Pojazdów Zabytkowych.

40. Jubileuszowy Beskidzki Rajd Pojazdów Zabytkowych rozpoczął się w środę w Skoczowie. Tego samego dnia kolumna pojazdów zaprezentowała się jeszcze mieszkańcom Istebnej orazw  Międzybrodziu Żywieckim po czym pojazdy udały się w kierunku Żywcu i Kocierza. W piątek przez Wisłę i Cieszyn zabytkowe auta zameldowały się w Bielska-Białej przejeżdżając przez Rynek. Wczoraj załogi można było podziwiać na terenie hali pod Dębowcem oraz w tradycyjnym konkursie elegancji na placu Ratuszowym.

Podczas rajdu pojawiło się ponad 70 załóg z kraju i z zagranicy (Niemiec, Austrii, Argentyny, Belgii, Czech, Słowacji, Litwy, Ukrainy i Białorusi). Wśród pojazdów pojawiły się m.in. McLaughlin z 1919, Ford A z 1930, Renault z 1924, BMW 315 Sport z 1936, Fiat 508 Sport z 1936, Cord z 1937, Mercedes 230 kabrio 1938, Buick kabrio z 1950, Triumphy, Mercedesy 190 SL czy Fordy Mustangi.

Foto: Piotr Bieniecki
Warunki zakupu i wykorzystania zdjęć