Tegoroczne mistrzostwa Polski w zjeździe na rowerach odbędą się dziś na górze Żar. Wczoraj zawodnicy mieli okazję zapoznać się z trasą. Odbył się również widowiskowy konkurs skoków.

Już dzisiaj na górze Żar (początek finałów od godz. 14.00) odbędzie się kolejna edycja Diverse Downhill Contest, która od dekady przyciąga fanów kolarstwa zjazdowego z całego kraju. Wczoraj zawodnicy mieli okazję poznać trasy i odbyć na nich treningi, a kibice rozgrzać gardła. Odbył się także konkurs skoków Monster Whip Contest podczas którego downhillowcy prezentowali swoje umiejętności... lotnicze.

Downhill to odmiana kolarstwa górskiego polegająca na jak najszybszym zjeździe rowerem ze stoku. Zawody z cyklu Downhill Contest organizowane są w Polsce od jedenastu lat. Do chwili obecnej odbyło się łącznie ponad trzydzieści imprez. Ideą cyklu jest podnoszenie poziomu sportowego polskiej sceny downhillowej oraz popularyzacja zjazdu. Od 2008 roku Downhill Contest rozgrywane są zawody o Puchar Polski oraz mistrzostwo Polski.

Foto: Piotr Bieniecki
Warunki zakupu i wykorzystania zdjęć