Taniec w chmurach


FOTOREPORTAŻ
2017-09-03 |  komentarzy (5)

Mimo kapryśnej pogody, wiele osób obserwowało sobotnie pokazy lotnicze na pikniku w bielskich Aleksandrowicach. Wczoraj ze względu na aurę odwołano długo oczekiwany w Bielsku-Białej przelot wojskowych „Jastrzębi”. Atrakcją niedzieli ma być występ Biało-Czerwonych „Iskier” w sześcioosobowym składzie i jest nadzieja, że pogoda tym razem dopisze.

Podczas pikniku bez przeszkód realizowane są pokazy z udziałem samolotów lekkich. Nie brakuje popisów akrobatów powietrznych, a przy nisko zawieszonych chmurach prezentacja skomplikowanych ewolucji łączy się z dodatkowym dreszczykiem emocji. Największą atrakcją pierwszego dnia pikniku miał być przelot F-16, które po raz ostatni na bielskim niebie pojawiły się w 2012 roku. Rok później przelot popularnych „Jastrzębi” odwołany został w ostatniej chwili z powodu niesprzyjającej pogody.

W zeszłym roku sporo hałasu narobił naddźwiękowy Mig-29, ale wczoraj pogoda znów spłatała figla organizatorom i publiczności. Pokaz samolotów będących na wyposażeniu Polskich Sił Powietrznych został odwołany, choć organizatorzy mieli do końca nadzieję, że myśliwce jednak do nas przylecą. Problematyczny jest również niedzielny pokaz Biało-Czerwonych „Iskier”, lecz szanse ich udziału w pikniku są większe niż w przypadku myśliwców.

Zdaniem Łowców Burz Podbeskidzie, dziś pogoda powinna nieznacznie poprawić się. Co prawda niebo będzie zachmurzone, ale słupki rtęci mają pokazać więcej niż w sobotę. Portal bielsko.biala.pl jest patronem medialnym XIV Międzynarodowego Pikniku Lotniczego w Bielsku-Białej. Tutaj znajdziesz pełny PROGRAM.

Foto: Marcin Łukaszewicz

Artykuł wyświetlono 5244 razy


Galeria:


Polecamy także:
2017-09-17
Sherman pod zamkiem
Skromniejszy budżet, kiepska pogoda, ale dzięki ludziom z pasją na „Operacji Południe” są też miłe niespodzianki dla widzów.
więcej
2017-09-10
Sielanka na lotnisku
Na lotnisku znów jest ruch. Bielszczanie korzystają z ostatnich ciepłych dni lata. Zaprasza też restauracja znanego kucharza.
więcej
2017-08-28
Żegnaj lato - Hey!
Przed tym występem namiot zapełnił się publicznością. Na bis był "Mój dom murem podzielony" oraz "Moja i twoja nadzieja".
więcej
Komentarze:


  

Doqueverstebh 2017-09-04 18:12
Szkoda tylko, że nie udało się ani Iskrom, ani F-16. Ale widzę, że Uwe Zimmerman chyba nas polubił.
niezarejestrowany - czas 2017-09-03 21:32
Bbilesko racja. Szybowiec tez bez smigla. Ehhhh
niezarejestrowany - zani 2017-09-03 12:54
Popieram BBIelsko. No kto to widział żeby wiatrakowiec mógł lecieć z nieruchomym głównym śmigłem :)
niezarejestrowany - Piotrek 2017-09-03 11:41
Przecie leje dyszcz
niezarejestrowany - BBIelsko 2017-09-03 11:34
Miałoby było gdyby było widać że te podniebne maszyny latają. Wiatrakowiec ma zamrożone śmigła, a samoloty jak na wolnych obrotach. Warto pobawić sie czasem ;-)
Katalog Firmy »
Turystyka
Gastronomia
Uroda i moda
Reklama, poligrafia
Usługi
Handel detaliczny i hurtowy
Budownictwo
Motoryzacja
Doradztwo, finanse, podatki
Komputery, internet
Kursy i edukacja
Nieruchomości
Śluby i wesela
Medycyna i zdrowie
Przemysł i produkcja
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012-2014
Wykonanie: Tomasz Kwaśny      Grafika: Mateusz Godzic