W Bielsku-Białej dobiega końca FotoArtFestival - siódma edycja przeglądu najlepszej światowej fotografii. Co dwa lata bielszczanie mają świetną okazję do obejrzenia kilkunastu wystaw światowej sławy fotografików, znanych i wielokrotnie wystawianych w galeriach na całym świecie.

W dniach 13-29 października w bielskich galeriach i muzeach zorganizowano 15 dużych wystaw z pracami takich czołowych fotografików, jak Michael Ackerman (Niemcy), Michał Adamski (Polska), Kristoffer Albrecht (Finlandia), Shobha Battaglia (Włochy), Andreas Franke (Austria), John Heseltine (Wielka Brytania/Francja), Tommy Ingberg (Szwecja), Frieke Janssens (Belgia), Jens Juul (Dania), Zisis Kardianos (Grecja), Antonin Kratochvil (Czechy), Alain Laboile (Francja), Oliver Merce (Rumunia), Otto Snoek (Holandia), Evgeniy Vasin (Rosja).

 - To festiwal na ludzką miarę, na którym można zapomnieć na chwilę o codzienności, zwolnić tempo i pobyć wśród ludzi myślących podobnie, wśród dzieł sztuki fotograficznej z najwyższej półki - mówi Inez Baturo, dyrektor programowy i organizacyjny FAF.

Zaproszeni fotograficy zaprezentowali swoją twórczość w postaci prelekcji i pokazów podczas wyjątkowego Maratonu Autorskiego. Festiwalowi jak zwykle towarzyszyło wiele ciekawych wydarzeń związanych z sztuką fotografii: warsztaty fotograficzne, spotkania z fotografami-podróżnikami, pokazy filmów o fotografii. Organizatorami  FotoArtFestival są bielska Fundacja Centrum Fotografii i Gmina Bielsko-Biała. Portal bielsko.biala.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Foto: Piotr Bieniecki
Warunki zakupu i wykorzystania zdjęć