ŁAŁ to projekt adresowany do osób, które boją się, że czas wolny ucieka im między palcami i nie mają nad tym żadnej kontroli. Od piątkowego popołudnia do sobotniego wieczoru każdy mógł znaleźć coś dla siebie w Gimnazjum im. Gen. St. Maczka w Jaworzu. Zamiast spędzić ten czas bezczynnie przed ekranem telefonu, z okazji skorzystało kilkaset osób.

W pierwszej edycji akcji, która odbyła się jesienią ub. roku w Bielsku-Białej, wzięło udział łącznie ponad 500 osób. - Zauważyliśmy, że wiele osób, przede wszystkim naszych rówieśników w wieku licealnym lub młodszych nie ma w życiu żadnej pasji czy pomysłu na to, jak spędzać swój wolny czas - tłumaczą organizatorzy. Aby zainspirować i zmotywować innych do działania, wymyślili ŁAŁ.

Tegoroczna edycja odbyła się 24 i 25 listopada w Gimnazjum im. Gen. St. Maczka w Jaworzu. Od godz. 16.00 w piątek do godz. 21.00 w sobotę bez przerwy uczestnicy projektu mieli możliwość udziału w aż 60 różnotematycznych atrakcjach przygotowanych przez pasjonatów, którzy chętnie dzielili się  z innymi młodymi ludźmi swoim hobby i sposobem na spędzenie wolnego czasu.

W wielogodzinnym programie bezpłatnych zajęć były m.in. nauka gry i turniej w „Łotry”, symulacja popularnego teleturnieju Familiada, warsztaty tańca towarzyskiego, maraton filmów Disney’a, warsztaty walki średniowieczną bronią białą, pokaz walk i musztry średniowiecznej, warsztaty capoeira. Dzięki nim wielu młodych ludzi przekonało się, że nie warto spędzić życia przed ekranem komputera lub telefonu.