Co roku o tej porze bielskie ulice i place iluminowane są setkami światełek, dzięki którym po zmroku miasto pięknieje. Bożonarodzeniowe dekoracje instalowane są w miejscach najbardziej popularnych i przy ważnych arteriach komunikacyjnych. Dzięki nim, mimo braku śniegu, bardziej czuć magię Świąt Bożego Narodzenia.

Największa choinka w Bielsku-Białej stoi tradycyjnie na placu Chrobrego. Drzewko ma ponad 15 m wysokości. Dekoracja bazuje na energooszczędnym oświetleniu LED. Wykorzystano w niej różne barwy światła: białą ciepłą, białą zimną, zieloną i czerwoną. Dzięki lampkom z efektem zimnego błysku choinka jeszcze bardziej przyciąga uwagę.

Na świątecznym drzewku umieszczono gwiazdy pięcioramienne i ośmioramienne, serduszka 2D, kule 3D oraz dwa dodatkowe elementy - złotą i srebrną girlandę, które zamontowane równolegle do siebie tworzą efekt spirali. Na girlandach zastosowano prawie 16 tys. punktów świetlnych.

Podobnie jak w latach poprzednich, iluminowane są m.in. ulice Wzgórze, Stojałowskiego, 11 Listopada, 3 Maja, Partyzantów, Przechód Schodowy, Barlickiego, Żywiecka, Piastowska, rondo Hulanka oraz place Wojska Polskiego, Wolności, Smolki, Chrobrego i Ratuszowy. Na bożonarodzeniowe dekoracje ulic i placów Urząd Miejski przeznaczył 550 tys. zł. Demontaż świateł zaplanowano na przełom stycznia i lutego 2018.

Foto: Piotr Bieniecki
Warunki zakupu i wykorzystania zdjęć