W ub. roku bielszczanie byli wyjątkowo hojni i ustanowili nowy rekord zbiórki. Do puszek wrzucili wtedy 350 tys. zł, a liczenie datków zakończyło się w poniedziałek po południu. Jak będzie w tym roku? Wczoraj w sztabie wolontariusze stali w długich kolejkach, aby zdać puszki.

W niedzielę, 14 stycznia na bielskich ulicach kwestowało ponad 300 wolontariuszy. Koncerty w ramach  26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbyły się m.in. na Rynku i w Rudeboy Club (poranne wydarzenia realcjonowaliśmy w artykule Orkiestra gra na całego - zdjęcia z bielskich ulic). Organizatorem bielskiego Finału WOŚP jest Grupa Ratownictwa PCK.

Nasz fotoreporter był w bielskim sztabie WOŚP, gdzie wolontariusze ustawili się w długich kolejkach, aby zdać puszki. Każdy mógł liczyć na ciepły napój. W Piwnicy Zamkowej odbywały się licytacje. Datki zebrane podczas wczorajszej zbiórki ulicznej liczono przez całą noc.

 
 
***
Aktualizacja, godz. 12.15. Z informacji, które otrzymaliśmy z bielskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wynika, że w tym roku zebrano 401 tys zł. To nowy rekord WOŚP w Bielsku-Białej!