Autokar stanął na stacji paliw, gdyż jeden z pasażerów musiał wyjść do toalety. W tym czasie do pojazdu wchodzi człowiek z bronią i zaczyna strzelać. Pasażer, który był na zewnątrz, powiadamia policję, która w brawurowej akcji zatrzymuje terrorystów. Taki był scenariusz zawodów, które odbywały się minionej nocy obok bielskiego centrum handlowego Auchan.

W Bielsku-Białej odbywają się XIII Międzynarodowe Zimowe Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym, w których bierze udział prawie 50 załóg karetek pogotowia z różnych krajów (pierwszy dzień zawodów relacjonowaliśmy TUTAJ). Wczoraj pierwsze zadanie odbywało się na przełęczy Przegibek. Ratownicy musieli dojechać do miejsca zdarzenia kilkusetmetrową leśną drogą oraz utrzymać w resuscytacji czteroletnie dziecko z hipotermią (w tej roli specjalistyczny fantom).

Drugie zadanie realizowano w warunkach nocnych w okolicach centrum handlowego Auchan w Bielsku-Białej z udziałem policjantów i strażaków. W tej konkurencji wzięło udział jednocześnie 12 zespołów ratownictwa medycznego. Scenariusz był powtarzany kilkakrotnie. Za każdym razem w zadaniu uczestniczyli inni funkcjonariusze policji oraz straży pożarnej. Dziś dalszy ciąg zawodów.

Foto: Marcin Łukaszewicz