Od wczoraj w Zespole Szkół Ogrodniczych im. Stanisława Szumca w Bielsku-Białej odbywa się największa impreza ogrodnicza w województwie śląskim. Można nabyć rośliny, nasiona i przedmioty związane z architekturą krajobrazu albo rzucić okiem na aranżacje ogrodów oraz balkonów. Dostępne są przepiękne tereny i rośliny w pełni kwitnienia.

Międzynarodowe Targi Ogrodnicze „Twój Ogród” odbywają się od dwunastu lat dzięki zaangażowaniu młodzieży, nauczycieli i pracowników ZSO. W targach uczestniczy wielu wystawców z różnych branż. W większości są to absolwenci szkoły, którzy założyli własne firmy ogrodnicze. Można nabyć rośliny, nasiona i przedmioty związane z architekturą krajobrazu albo rzucić okiem na aranżacje ogrodów oraz balkonów, gdyż znaczna część odwiedzających nie dysponuje większą przestrzenią.

Zespół Szkół Ogrodniczych uczy młodzież zawodu ogrodnika, architekta krajobrazu oraz technika weterynarii. Na terenie należącym do szkoły, w ramach warsztatów, uczniowie zdobywają umiejętności praktyczne z każdej dziedziny ogrodnictwa, w tym w branżach sadowniczej, szkółkarskiej, warzywniczej, uprawy roślin ozdobnych, architektury krajobrazu, zakładania i projektowania ogrodów oraz dalszej ich pielęgnacji

- Targi są naszą promocją i możliwością pokazania bielszczanom, jak "od kuchni" wygląda produkcja roślin - tłumaczy Krystyna Janik-Chrapusta, kierownik warsztatów szkolnych. - Zwiedzający mogą zobaczyć produkcję w gruncie, pod osłonami czy w tunelach. Dostępne są nasze przepiękne tereny i rośliny w pełni kwitnienia, gdyż wiosna w tym roku dopisała i można ją podziwiać w pełnej palecie barw.

Wśród wystawców są też hodowcy drobnych zwierząt. Podziwiać można m.in. ozdobne gatunki gołębi, bażantów, królików, kur. Swoje stoisko ma firma zajmująca się szkoleniem psów. Targi Ogrodnicze „Twój Ogród 2018” odbywają się na terenie warsztatów szkoły - wejście od strony ul. Akademii Umiejętności 1 oraz ul. Lipnickiej 36. Szczegółowe informacje o tym wydarzeniu znajdziesz TUTAJ.