Kamery bezprzewodowe na motocyklach i helikopter pokazujący piękno Bielska-Białej z powietrza - tak wyglądała realizacja telewizyjna „bielskiego etapu” Tour de Pologne. Na mecie mimo upału na peleton czekały tłumy, dla których specjalne atrakcje przygotowali sponsorzy wyścigu. Wśród kibiców był także prezydent Jacek Krywult, po długim pobycie w szpitalu i sanatorium.

Na mecie piątego etapu Tour de Pologne znajdującej się na wysokości ZIAD rozłożono trybuny. Sponsorzy rozdawali gadżety służące do kibicowania. Były także stoiska sponsorskie przyciągające szczególnie najmłodszych, np. model pociągów napędzany dzięki stacjonarnemu rowerowi. Publiczność z zainteresowaniem oglądała widowiskowy pokaz cheerleaderek.

Przed przyjazdem peletonu odbył się wyścig dzieci z cyklu Kinder+Sport Mini Tour de Pologne Cup. Główny sponsor Tour de Pologne, firma Carrefour, rozdawał jabłka i wodę mineralną. Na mecie bielskiego etapu obecny był prezydent miasta Jacek Krywult, który po dłuższej nieobecności wrócił do aktywności publicznej. Dyrektor wyścigu Czesław Lang promował swoją książkę.

Wyniki piątego etapu znajdziesz w naszej relacji - Wspaniały finisz na ulicach miasta. Michał Kwiatkowski pierwszy w Bielsku-Białej!