- Wiem, że wygramy w Bielsku-Białej, wygramy w sejmiku wojewódzkim i wygramy w Polsce - deklarował marszałek województwa śląskiego Wojciech Saługa na wczorajszej konwencji wyborczej Jarosława Klimaszewskiego na zamku Sułkowskich. - Wygramy te wybory, bo wspólnie możemy więcej - zapowiedział sam kandydat na prezydenta Bielska-Białej.

Na bielskim zamku książąt Sułkowskich odbyła się wczoraj konwencja Koalicji Obywatelskiej, na której kandydat na prezydenta Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski zaprezentował swój program wyborczy. Poznaliśmy także kandydatów KO na radnych.

Konwencję zorganizowano z dużym rozmachem. Była scena z charakterystycznymi motywami graficznymi Bielska-Białej, gra świateł, dyskretna muzyka, występ znanej artystki jazzowej. Uśmiechnięci uczestnicy konwencji prezentowali program lub składali deklaracje poparcia. Dziedziniec zamku wypełniony był do ostatniego miejsca. Na koniec przygotowano elegancki poczęstunek.

Jarosław Klimaszewski przedstawił obszerny program na nadchodzącą kadencję, który pełen był krzepiących deklaracji i planów. Jak tłumaczył, mieszkamy w pięknym mieście, w którym wiele się w ostatnich latach zmieniło na dobre, ale wspólnie możemy jeszcze więcej (naszą szczegółową relację z konwencji znajdziesz w artykule Klimaszewski na zamku. „Wspólnie możemy więcej” - foto).