W Bielsku-Białej rozpoczął się wczoraj doroczny piknik świąteczny „Święta na Starówce”. Po godz. 18, gdy na estradzie występował popularny zespół Zakopower, tłum był tak gęsty, że trudno było przejść przez Rynek. Ale zabawa dopiero się rozpoczyna. Naprawdę jest w czym wybierać!

Tegoroczne „Święta na Starówce” otworzył prezydent Jarosław Klimaszewski. Świąteczny piknik odbywa się na Rynku, placu Chrobrego i na ul. Wzgórze. Na Rynku występują zespoły muzyczne, które wykonują najpiękniejsze polskie i zagraniczne kolędy. W piątek na estradzie zobaczyliśmy największą gwiazdę pikniku - Zakopower, który zagrał repertuar świąteczny. Było bardziej melancholijnie niż żywiołowo, czyli inaczej niż zwykle na koncertach tego zespołu.

Na Rynku ustawione są stoiska gastronomiczne, a stoiska handlowe na ul. Wzgórze i na placu Chrobrego. Do udziału w kiermaszu zaproszone zostały firmy produkujące wyroby regionalne, restauratorzy mający w ofercie potrawy i napoje regionalne oraz beskidzcy twórcy ludowi. Czynna jest bezpłatna karuzela, a Mikołaj ze Śnieżynką częstuje najmłodszych słodyczami. Duże wrażenie robi iluminacja wykorzystująca elewacje kamienic, płytę Rynku oraz inne elementy architektury.

Dziś i w niedzielę jarmark czynny będzie od godziny 12.00 do 20.00 (szczegółowy program „Świąt na Starówce” znajdziesz TUTAJ).