Prace przy modernizacji ulicy Międzyrzeckiej w Bielsku-Białej prowadzone są nawet w sobotę. Wygląda na to, że nawierzchnia jest już gotowa. Nadal trwają roboty przy budowie chodników, ścieżek rowerowych oraz przy utwardzeniu i zabezpieczaniu nasypów. Zgodnie z planem, inwestycja powinna zostać oddana do użytku do końca kwietnia.

Modernizacja drogi ruszyła wiosną 2017 roku. Inwestycja podzielona została na kilka etapów i obejmowała m.in. rozbudowę istniejącej ul. Międzyrzeckiej na odcinku od granicy miasta do rejonu ul. Zagajnik, budowę nowej drogi od Zagajnik do Cieszyńskiej wraz z wybudowaniem trzyprzęsłowego wiaduktu nad linią kolejową oraz ronda łączącego tzw. Nowo-Międzyrzecką z Cieszyńską.

Kolejne etapy zakładały rozbudowę ul. Przy Torach na odcinku od Nowo-Międzyrzeckiej (w rejonie wybudowanego wiaduktu) do połączenia z istniejącą Międzyrzecką w okolicy kościoła. W ramach inwestycji zbudowane zostały również dwa ronda w pobliżu wiaduktu nad S52 oraz rozbudowano ul. Dziewanny w związku z likwidacją przejazdów kolejowych.

W minioną sobotę nasz fotoreporter oglądał postęp robót na budowie. Wygląda na to, że nawierzchnia ulicy jest już prawie gotowa. Nadal trwają prace przy budowie chodników, ścieżek rowerowych oraz przy utwardzeniu i zabezpieczaniu nasypów. Nie wiadomo, jak wygląda sprawa ekranów dźwiękochłonnych, które przydałyby się w niektórych miejscach (patrz zdjęcie nr 12).

Zgodnie z aneksem podpisanym przez MZD, inwestycja warta ponad 27 mln zł powinna zostać oddana do użytku do końca kwietnia.

Foto: Piotr Bieniecki