Koncerty zespołu Memphis Mix z USA są główną atrakcją Festiwalu Miast Partnerskich, który odbywa się na placu Ratuszowym w Bielsku-Białej. Na Jarmarku Rzemieślniczym można skorzystać z wielu atrakcji dla dzieci i dorosłych. Czynne są specjalne strefy: dla dzieci, kobiet, kinowa, gastronomiczna, z piwami z różnych browarów rzemieślniczych, kawą i słodyczami.

Podczas 15. Festiwalu Miast Partnerskich na scenie występują zespoły z Czech, Słowacji i Bielska-Białej oraz muzycy z grupy Memphis Mix z USA, który prezentuje tradycyjną mieszankę rock'n rolla, blues'a i soulu - dźwięków charakterystycznych dla amerykańskiego Południa. Wczorajszy występ otworzył konsul USA wraz z prezydentem Jarosławem Klimaszewskim, który przed koncertem chodził po placu Ratuszowym i rozmawiał z bielszczanami.

Przed ratuszem odbywa się również Jarmark Rzemieślniczy, na którym można poznać polskie tradycje rzemieślnicze i browarnicze oraz skorzystać z wielu atrakcji dla dzieci i dorosłych. Czynne są specjalne strefy: dla dzieci, kobiet, kinowa, gastronomiczna, z piwami z różnych browarów rzemieślniczych, kawą i słodyczami.

Tradycyjnie już festiwalowi towarzyszy impreza promująca Ustkę pod nazwą Cała naprzód, czyli… Ustka w Bielsku-Białej. Czynne są stoiska promocyjne Beskidzkiego Centrum Informacji z Frydka-Mistka, węgierskiego miasta Nyiregyhaza oraz mobilny punkt informacji LOT Beskidy. Dziś ostatni dzień festiwalu, w tym kolejny występ Memphis Mix.

Foto: Piotr Bieniecki