- Sport, muzyka i taniec - to są moje pasje. Ostatnio mniej gram w tenisa. Nauka pochłonęła mi większość czasu, a wykształcenie to dla mnie priorytet. Na razie godzę obowiązki z przygotowaniami do wyborów Miss Polski. Więc trzymajcie kciuki! Korzystając z okazji, pragnę podziękować wszystkim, którzy pomogli mi osiągnąć sukces. Dziękuję bardzo! - mówi 19-letnia Miss Beskidów Magdalena Kasiborska.

Z Magdaleną Kasiborską, Miss Beskidów 2019, rozmawia Grzegorz Moskal

Jak trafiłaś do modelingu?

- Moja przygoda z modelingiem zaczęła się odkąd trafiłam do agencji pani Lucyny Grabowkiej. W 2015 roku zdobyłam tytuł Miss Śląska Nastolatek. Później nabierałam pewności siebie i nabywałam nowych doświadczeń. Dzięki ciężkiej pracy i determinacji dotarłam do finału konkursu Miss Beskidów 2019, ostatecznie zdobywając koronę. Wygrana dała mi szanse awansu do półfinału Miss Polski. Za dwa miesiące czekają mnie kolejne eliminacje, podczas których dowiem się, czy dostałam się do wielkiego finału konkursu Miss Polski 2019.

W tym roku zdawałaś egzaminy maturalne. W tym samym czasie potrafiłaś pogodzić naukę z wyjazdami na pokazy mody do Mediolanu czy Paryża oraz z próbami przed konkursem Miss Beskidów. Jak Ci się to udało?

- Staram się, choć wiem, że to bardzo trudne. Czasami zasypiam o świcie i śpię trzy godziny, później powtarzam materiał i idę do szkoły. Teraz cieszę się wolnym czasem i wymarzonym tytułem.

Czym się interesujesz, jeśli już znajdziesz chwilę wolnego czasu?

- Sport, muzyka i taniec - to są moje pasje. Ostatnio mniej gram w tenisa. Nauka pochłonęła mi większość czasu, a wykształcenie to dla mnie priorytet. Na razie godzę obowiązki z przygotowaniami do wyborów Miss Polski. Więc trzymajcie kciuki!

Kto Cię inspiruje?

- Bez wątpienia - moja mama. Nauczyła mnie, że warto spełniać swoje marzenia. Wspiera mnie w każdej sytuacji. To przykład silnej kobiety, która zaraża swoją pozytywna energią. Jest najukochańszą, najpiękniejszą i najcudowniejszą kobietą na świecie. Brak słów, aby opisać moją wdzięczność za wszytko co mi dała.

Jaki kierunek chcesz studiować?

- Mam nadzieję, że wyniki matury pozwolą mi na studia medyczne, ale rozważam też możliwość wykorzystania nagrody zdobytej podczas wyborów Miss Beskidów, którą są studia na wybranym kierunku w Bielskiej Wyższej Szkole im. J. Tyszkiewicza. Póki co jestem tutaj, spełniam swoje obowiązki jako Miss Beskidów i jest mi z tego powodu bardzo miło.

Masz chłopaka ?

- Tak, spotykamy się już bardzo długo. Wspiera mnie w tym wszystkim i cieszy się moim szczęściem. Dziękuje mu za wszystko i bardzo go kocham. Trudno powiedzieć mi coś więcej, ponieważ cenimy sobie prywatność.

Korzystając z okazji, pragnę podziękować wszystkim, którzy pomogli mi osiągnąć sukces. Dziękuję bardzo!

Dziękuję za rozmowę.

Rozmawiał: Grzegorz Moskal

Makijaż: Sara Karcz