Silna ekipa TVP rejestrowała wczoraj wielkie widowisko muzyczne przygotowane przez braci Pawła i Łukasza Golców w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Na jednej scenie wystąpiło wspólnie stu muzyków, w tym wykonawcy utworów zbierających dziesiątki milionów odsłon w internecie. Program zostanie wyemitowany we wrześniu, ale już dziś dzięki naszym zdjęciom możecie zobaczyć, co pokaże telewizja.

Koncert zapowiadał się jako wielkie wydarzenie muzyczne, stąd przed Międzynarodowym Centrum Kongresowym ustawiła się długa kolejka osób, które chciały zobaczyć je na własne oczy. Symphoethnic to nowatorski projekt muzyczny Golec uOrkiestry z towarzyszeniem orkiestry Silesian Art Collective pod dyrekcją Rafała Rozmusa, w którym w nowoczesny sposób połączono brzmienie orkiestry symfonicznej z unikatowymi dźwiękami instrumentów etnicznych.

W projekcie Golec uOrkiestry wystąpili Piotr Cugowski, Kuba Badach, Krzysztof Trebunia-Tutka, GROMEE, Bedoes i Andrzej Lampert, których wsparła charyzmatyczna grupa bębniarzy Wataha Drums oraz podopieczni i instruktorzy Fundacji Braci Golec. Widowisko rejestrowało kilkanaście kamer, w tym jedna umieszczona na kranie filmowym (wysięgniku), a kolejna poruszała się tuż przed sceną. Były cztery duble, które nagrywano na koniec koncertu.

Materiał zarejestrowany w Katowicach zostanie wyemitowany na antenie TVP jeszcze we wrześniu. Film będzie też dostępny na DVD.

Foto: Piotr Bieniecki