Dziesiątki relikwii z całej diecezji przynieśli uczestnicy barwnego korowodu, który przeszedł wokół bazyliki Nawiedzenia NMP w bielskim Hałcnowie. Wiele osób przebrało się w stroje świętych. Postacie świętych, których relikwie przywieziono, przedstawiano jako inspiracje, z których młodzież może czerpać wzór.

W latach poprzednich Korowód Świętych przechodził na trasie między katedrą św. Mikołaja i kościołem pw. Trójcy Przenajświętszej. Wczorajsza procesja odbyła się wokół bazyliki Nawiedzenia NMP Hałcnowie w godzinach porannych. Inaczej niż w latach poprzednich nie było więc pochodni ani obecności biskupa. Po przemarszu uczestnicy korowodu wrócili do kościoła na mszę.

Nabożeństwo i przemarsz z relikwiarzami z doczesnymi szczątkami świętych i błogosławionych organizowany jest przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Korowód odbywa się przed dniem Wszystkich Świętych. Jego organizatorzy chcą przypomnieć o ideale świętości i traktują uroczystości jako odpowiedź na coraz bardziej popularny w Polsce Halloween.

Foto: Piotr Bieniecki