Z okazji Narodowego Święta Niepodległości na Cmentarzu Wojska Polskiego przy ul. Saperów w Bielsku-Białej odbył się wczoraj apel pamięci. W uroczystościach uczestniczyło wielu znanych lokalnych polityków, także tych, którzy rywalizowali ze sobą w niedawnych wyborach parlamentarnych.

W ubiegłych latach kolumna uczestników obchodów Święta Niepodległości maszerowała bielskimi ulicami z kościoła św. Maksymiliana na Cmentarz Wojska Polskiego. W asyście Orkiestry Dętej - Formacji Wojskowej szli przedstawiciele władz miejskich, policji, straży pożarnej, pocztów sztandarowych organizacji kombatanckich, harcerze ZHP i ZHR oraz delegacje towarzyszeń i szkół.

Wczorajsze obchody przebiegły nieco inaczej niż zwykle. Uroczystości z udziałem kompanii honorowej 18. bielskiego batalionu powietrznodesantowego oraz pocztów sztandarowych rozpoczęły na cmentarzu, gdzie tradycyjnie odbył się apel pamięci. Na grobach poległych żołnierzy zapłonęły znicze, złożono wiązanki kwiatów. Następnie część uczestników pojechała podstawionymi autobusami na mszę w kościele w Aleksandrowicach.

Foto: Piotr Bieniecki