Padający deszcz nie przeszkodził organizatorom w naśnieżeniu stoku Siglany w Wiśle, gdzie odbyły się wczoraj kojarzone dotąd z Bielskiem-Białą i Białką Tatrzańską popularne zawody o Puchar Reksia. Ze względu na wiosenną aurę młodzi narciarze nie mogli jak zwykle rywalizować na bielskim Dębowcu. Jeszcze w tym roku Reksio przesiądzie się na rower.

W ub. roku na otwarciu zawodów w rolę Reksia wcielił się prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski. Wczoraj też był obecny w Wiśle, lecz jako Reksio objawiła się aktorka Anna Guzik, która przyznała, że na nartach nie jeździ, ale za to nauczyła się jazdy na snowboardzie. W prezentacji zwycięzców uczestniczył burmistrz Wisły Tomasz Bujok.

Wystartowało około 370 zawodników, a najmłodsi nie mieli jeszcze trzech lat. Liczyła się przede wszystkim zabawa, choć część młodych narciarzy pokazała umiejętności godne zawodowców. Organizatorzy Pucharu Reksia mają nadzieję, że pogoda po raz ostatni spowodowała takie komplikacje i następne zawody zgodnie z planem odbędą się 15 marca 2020 w Białce Tatrzańskiej.

Młodych sportowców ucieszy zapewne fakt, że od tego roku o Puchar Reksia rywalizować będą nie tylko narciarze, ale także rowerzyści. Pierwszy Rowerowy Puchar Reksia odbędzie się 7 czerwca.

Foto: Piotr Bieniecki