W miniony weekend w centrum Bielska-Białej odbył się koncert artystów z Bielskiego Towarzystwa Muzycznego dedykowany bielszczanom zmagającym się z epidemią koronawirusa. Portal bielsko.biala.pl jako patron medialny tego wydarzenia nie informował o nim, aby uniknąć sytuacji, która ostatnio miała miejsce w Ciechanowie. Występ był rejestrowany, dzięki czemu każdy będzie mógł go zobaczyć w kablówce oraz YouTube.

Koncert odbył się w sobotę po południu na tarasie budynku przy ul. Cechowej, czyli w sercu Bielska-Białej. Nasz portal był jego patronem medialnym, ale pomni skandalu w Ciechanowie - gdzie po występie znanej artystki na scenie między blokami interweniował sanepid, gdyż część nadspodziewanie licznej publiczności miała złamać przepisy sanitarne - nie uprzedziliśmy Czytelników o tym wydarzeniu. Bielszczanie karmieni przez ostatnie tygodnie telewizyjnymi powtórkami tęsknią do wydarzeń na żywo. Dlatego każdy scenariusz był możliwy.

Z okazji niedawnego Święta Konstytucji 3 Maja zespół w składzie: Janusz Kohut - fortepian, Joanna Korpiela- Jatkowska - śpiew oraz Urszula Mizia - wiolonczela zaprezentował znane i lubiane pieśni patriotyczne. W programie kilkudziesięciominutowego koncertu znalazły się też popularne melodie śląskie i góralskie. Co poza tym? Każdy będzie mógł się o tym przekonać, dzięki rejestracji wydarzenia. Fragmenty koncertu nad dachami Bielska-Białej pokaże Vectra. Zapis będzie dostępny również w YouTube oraz zakładce telewizyjnej naszego portalu. Zanim to nastąpi przedstawiamy zdjęcia wykonane podczas sobotniego koncertu.

Wydarzenie odbyło się dzięki wsparciu finansowemu Przedsiębiorstwa Handlowo-Usługowego Pionex Piotr Gabryś, przy dofinansowaniu ze środków Programu Wieloletniego Niepodległa na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Foto: Piotr Bieniecki