Upalna niedziela była dopiero drugim dniem funkcjonowania kąpieliska w Cygańskim Lesie w tym sezonie. Pełne parkingi straszyły wizją nieprzebranych tłumów, jednak na samym basenie było zdecydowanie luźniej. Pomimo słonecznej pogody wczoraj maksymalna pojemność obiektu w nowym reżimie sanitarnym nie została osiągnięta.

W godzinach wczesnopopołudniowych na kąpielisku przebywało ponad 900 osób, podczas gdy rok temu w ciągu jednego dnia z obiektu zdarzało się korzystać nawet 3,5 tys. osób. W tym sezonie kąpielisko prawdopodobnie będzie czynne do połowy września. W związku z zagrożeniem epidemiologicznym ilość osób przebywających w tym samym czasie na basenie nie może być większa niż 1250.

Kolejne osoby będą mogły wejść na basen dopiero "w miejsce" osób wychodzących. Może to spowodować większe niż w poprzednich latach kolejki. Rozkładać koce można tylko na terenach rekreacyjnych. W strefie basenowej i na terenach sportowych przebywać mogą tylko osoby aktualnie z nich korzystające.

To będzie ciężki rok dla fanów pływania pod otwartym niebem. W związku z modernizacją, basen Panorama przy ul. Konopnickiej będzie nieczynny. Inne popularne kąpielisko, w Kaniowie, może pomieścić naraz 150 osób. Wczoraj na wejście tam trzeba było uzbroić się w ogromną dawkę cierpliwości.

Tekst i foto: Piotr Bieniecki