Są na ziemi takie miejsca, gdzie wciąż możemy doświadczyć specjalnego i niezwykle energetycznego połączenia ze świętością i tajemniczością życia. Miejsca, gdzie można złapać i zagłębić się w nieskazitelności natury i mądrości rdzennych plemion.

O swoich przeżyciach, o dawnych kulturach Kolumbii i o inspirujących spotkaniach z niezwykłymi ludźmi opowie Radan Jovanović
Odbył on ponad 4000-kilometrową podróż przez Kolumbię w celu odpowiedzenia sobie na liczne pytania: 
Jaka jest najważniejsza misja ludzi?
Jakie znaczenie ma życie i śmierć?
Jakie obowiązki spoczywają na człowieku wobec planety, na której mieszka?
Jak wykorzystać nasze wewnętrzne zasoby szczęścia?
Jakie to uniwersalne przesłanie powinniśmy odebrać od tak dalekich i mądrych kultur?
Jak współczesny człowiek może ponownie połączyć się z "blaskiem słońca w swoim sercu" w celu rozwinięcia się w całej okazałości?Radan Jovanović – urodzony w Serbii w 1981 r. Podróżnik, poszukiwacz przygód, odkrywca. Dzięki swoim rodzicom podróżował już od najmłodszych lat. Jego pasja uczenia się języków i poznawania nowych kultur rosła z każdym dniem. Jako miłośnik natury i biolog, w swoich wyprawach w nieznane niezmiennie rozwija zamiłowanie do kultur, które nadal harmonijnie koegzystują z naturą. 
Od lat realizuje projekt dokumentalny „The Xylem Road”, którego celem jest przekazanie mądrości rdzennych plemion, rozumiejących prawa natury. Wierzy, że jest to podejście, które może nauczyć współczesnego człowieka odkrywania zagubionych korzeni.