W poniedziałek 15 stycznia Klub Ludzi z Pasją zaprasza na spotkanie pt. „Appalachian Trail – szlak (nie) dla każdego?”.


Szlak Appalachian Trail to pieszy szlak górski o długości 3 500 kilometrów, który rocznie staje się celem prawie 5 tysięcy wędrowców z całego Świata. W tym roku udało się go pokonać Grzegorzowi Ozimińskiemu i Maciejowi Stromczyńskiemu, którzy mają już na swoim koncie szlak długodystansowy w USA o nazwie Pacific Crest Trail (4 200 km).

Grzegorz Ozimiński oraz Maciej Stromczyński są wędrowcami pochodzącymi z Częstochowy obierającymi za cele piesze szlaki długodystansowe. W 2016 roku przemierzyli liczący prawie 4 300 kilometrów Pacific Crest Trail wiodący z Meksyku do Kanady. Za wyczyn ten zostali nominowani do nagrody "Traveler" National Geographic. Podczas największego podróżniczego festiwalu w Polsce - Kolosy, zdobyli nagrodę im. Andrzeja Zawady przyznawaną młodym podróżnikom, co pozwoliło zrealizować kolejny cel jakim była wyprawa na Szlak Appalachów.

Rozpoczynając swoją wędrówkę z północy już zaznaczyli fakt, że ich przejście będzie czymś więcej niż tylko próbą zmierzenia się z odległością samym sobą. Kierunek ten wybiera jedynie 5% śmiałków, starających się pokonać ten szlak w całości. Czemu wybrali właśnie ten kierunek? Co przyciąga wędrowców do tej niesamowitej przygody? Jak wygląda życie w amerykańskich górach? Jak nie zwariować na szlaku? Na te i inne pytania odpowiedzą Maciej Stromczyński i Grzegorz Ozimiński.