W czwartek 8 lutego wernisaż wystawy Anny Demaniuk "Dziwne światy" w Klubokawiarni Aquarium. Wystawę będzie można oglądać do 4 marca.

Anna Demianiuk - urodziła się w 1993 roku w Bielsku-Białej. Wychowanka pracowni plastycznej Atelier w Miejskim Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz w Bielsku-Białej, działającej pod opieką artystyczną Katarzyny Żaczek.

Autorka wystawy indywidualnej w Filii Książnicy Beskidzkiej na osiedlu Złote Łany w Bielsku-Białej (2016). Uczestniczyła dwukrotnie w międzynarodowym festiwalu sztuki naiwnej - Art Naif Festiwal w Galerii Szyb Wilsona w Katowicach-Nikiszowcu (2016, 2017), a także w bielskiej edycji tej wystawy, zorganizowanej we współpracy z Fundacją Eko-Art Silesia pt. „Inne światy Art Naif" w Galerii Na Piętrze w Kubiszówce (MDK im. Wiktorii Kubisz, 2017). Uczestniczka wystawy finałowej 43. Biennale Malarstwa Bielska Jesień 2017 w Galerii Bielskiej BWA (2017). W styczniu 2018 roku otrzymała wyróżnienie w Triennale Sztuki Naiwnej i Art Brut Pogranicza Polsko-Słowackiego im. Edwarda Sutora w Nowym Targu. Za swoje osiągnięcia nominowana została do wyróżnienia Starosty Bielskiego dla osób zasłużonych w dziedzinie kultury w 2017 roku.

Wystawa trwa od 2 lutego do 4 marca 2018 roku.