Grażynę Łobaszewską usłyszymy w programie, na który złożą się utwory z jej najnowszej, nagranej w 2017 płyty „Sklejam się”, która jest efektem współpracy z muzykami zespołu Ajagore i wieloma wybitnymi autorami tekstów: Justyny Holm, Jana Wołka, Andrzeja Poniedzielskiego, Piotra Bukartyka.

Stylistycznie to wciąż muzyka dla ludzi wrażliwych i z wyrobionym gustem, od pop, poprzez soul, blues aż do rocka. Piękny kontralt wokalistki i poruszające interpretacje, to tylko niektóre z wielu walorów tego udanego projektu. . Nie zabraknie również największych, niezapomnianych przebojów, które w odświeżonych aranżacjach na nowo odzyskują blask.
„Cały ten materiał napisany jest dla silnej kobiety, którą chyba jestem. W tym roku stuknęło 40 lat odkąd występuję na scenie, więc "Sklejam się" będzie jubileuszową płytą - mówi artystka.”
Grażyna Łobaszewska, wokalistka, kompozytorka, liderka. Zadebiutowała w 1971; koncertowała i nagrywała z grupami S-26, Ergo Band, Crash (występy na Jazz Jamboree), Cancer. Współpracowała z orkiestrami Aleksandra Maliszewskiego i Zbigniewa Górnego oraz z muzykami jazzowymi, m.in. Januszem Skowronem, Krzysztofem Ścierańskim, Jarosławem Śmietaną. Od 2009 związana z grupą Ajagore, z którą nagrała kilka albumów, m.in. „Dziwny jest…” z utworami Czesława Niemena. Wykonuje różnorodny repertuar, porusza się w szerokim spektrum stylistycznym – od piosenki estradowej i poezji śpiewanej, po muzykę pop, rock, bluesa i jazz. Bywa nazywana polską Arethą Franklin.

Skład:

  • Grażyna Łobaszewska – śpiew
  • Sławomir Kornas – śpiew, bas
  • Maciej Kortas – gitary
  • Michał Szczeblewski – perkusja


Bilety w cenie: 50 zł I pula, 60 zł II pula, 80 zł bilety VIP (miejsce przy stoliku blisko sceny- zakup możliwy tylko poprzez mail: rezerwacje@metrumjazz.pl) sprzedaż biletów: www.metrumjazz.pl oraz w recepcji hotelu Grępielnia, tel. 33 822 10 65