Zapraszamy serdecznie na poetyckie spotkanie, nie tylko w słowie (dziewięć autorek), ale także w obrazie (fotografia: Bożena Małysiak) i muzyce (misy kryształowe: Alina Danielewicz).


To wyjątkowe wydarzenia, podczas którego w poetyckim show połączy się wrażliwość dziesięciu kobiet; z prezentacją multimedialną w tle i muzyką na żywo. 

Wiersze prezentować będą:

Bożena Boba-Dyga (1967) – poetka, śpiewaczka, konserwatorka dzieł sztuki, artystka działająca intermedialnie na polu literatury, muzyki, plastyki i teatru. Autorka siedmiu tomów wierszy wydanych w Polsce, Anglii i na Ukrainie, a także płyt długogrających z piosenką literacką i muzyką współczesną. Członkini Związku Polskich Artystów Plastyków i Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

Lucyna Brzozowska – rocznik 73. Pracownik naukowy i wykładowca. Prywatnie poetka, animatorka spotkań poetyckich, od czasu do czasu fotografuje. Uwielbia koty, górskie wędrówki, buddyzm zen. Jest autorką czterech tomów poezji oraz współautorką w dwóch zbiorach haiku. Bielszczanka.

Alina Danielewicz – działająca niezależnie malarka. Wystawiała już kilkakrotnie swoje obrazy w Bielsku, a w 2017 roku także w Ostrawie. Pisze teksty do obrazów i nie tylko. Nauczycielka malarstwa intuicyjnego VedicArt. Swoje działania kieruje w stronę rozwijania kreatywności, która nierozerwalnie związana jest z kobiecością i naturą. Instruktorka improwizacji ruchu i symboliki ciała, teatru improwizacji, kinezjolog, soulterapeutka – poprzez mandale.

Katarzyna Grzesiak – poetka i tłumaczka. Należy do Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Jest stypendystką Urzędu Miasta Krakowa, autorką zbiorów wierszy „Gorzkie niebo” (1997), „Ostrożnie z aniołami” (1999), „Solidarność drapieżców” (2009), „Wzajemność” (2015). Jej wiersze są śpiewane w Piwnicy pod Baranami.

Agnieszka Marek – bielszczanka, urodzona w 1977 r. Nauczycielka języka polskiego i nauczyciel bibliotekarz. Laureatka kilkudziesięciu ogólnopolskich konkursów poetyckich. Publikowała w wielu czasopismach i na portalach literackich. Autorkach dwóch książek poetyckich: „Wypuść mnie, wypuść” (2013) oraz „(Po)równania z wieloma niewiadomymi” (2016). 

Renata Morawska – instruktorka teatralna, animatorka kultury, arteterapeutka. Związana z amatorskim ruchem artystycznym Bielska-Białej i okolic. Wypowiada się w różnych formach. Jako poetka przez wiele lat pisała „do szuflady”. Zadebiutowała w 2017 roku tomikiem „Było, minęło, jest”.

Ewa Pleszczyńska – rocznik 1963. Ukończyła Akademię Ekonomiczną w Katowicach. Mieszka, pracuje i tworzy w Wodzisławiu Śl. Poetka, ale także malarka (członek Zespołu Twórców Nieprofesjonalnych OBLICZA z Rybnika). Jest członkiem Wolnej Inicjatywy Artystycznej „Wytrych”, a także Polskiego Stowarzyszenia Haiku. Uczestniczyła w wielu imprezach poetyckich.

Sława Sibiga – urodzona w Rozkoszy w powiecie chełmskim. Od 1985 roku związana z Tychami. Radość życia czerpie z pasji tworzenia (poezja, rękodzieło artystyczne) i wychodzenia z nią do ludzi. Jest autorką pięciu książek poetyckich: „Wędrując pomiędzy myślami” (2008), „Skrzydła” (2009), „Sen o Japonii. Haiku” (2016), „W każdym drzewie noc” (2016), „Zatańcz ze mną na czubkach sosen” (2017). Szczególnie odnajduje się w poezji haiku.

Honorata Sordyl – urodzona w Oszmianie, (dawniej należącej do Polski). Od 1967 roku mieszka na Górnym Śląsku w Rydułtowach. Debiutowała w „Nowym Medyku”. Ma na swym koncie pięć tomików poezji: „Wsłuchana” (1991), „Otwórz ciszę” (1997), „Skok w milczenie” (2008), „Kurtyna w górę” (2011) oraz „Poza echem tego co było” (2015). Drukowana również w prasie lokalnej i krajowej, almanachach i zbiorach pokonkursowych.

Na misach kryształowych zagra Alina Danielewicz.

Swoje fotografie udostępniła Bożena Małysiak.

Bożena Małysiak – absolwentka AGH w Krakowie. Miłośniczka podróży oraz artystycznego ich utrwalania. Fotografuje, filmuje, kolekcjonuje wspomnienia. Z czterech stron świata najczęściej wybiera północ, wyspy od Antypodów po Grenlandię. Była fotografem wypraw organizowanych przez magazyn „Zew Północy” w Norwegii i Szwecji. Jej zdjęcia publikował magazyn „Poznaj Świat”. Szczęśliwa bielszczanka od 10 lat związana z szalonym podróżnikiem i dwoma kotami.