Od 6 kwietnia do 17 maja trwa wystawa grafiki Natalii Klęczar, która przedstawi w Klubokawiarni Aquarium czarno-białe wizerunki ryb z cyklu „Rybne Ilustracje”.

Bezpośrednią inspiracją dla prezentowanego cyklu była obserwacja świata morskiego, w szczególności zachwyt nad bogactwem i różnorodnością stworzeń morskich. Każda ilustracja została zbudowana z zawiłej linii, która buduje formę, w efekcie czego prace są bardzo dekoracyjne, wręcz ornamentalne – mówi o wystawianym cyklu artystka.


Natalia Klęczar pochodzi z Targanic k. Andrychowa, jest absolwentką cieszyńskiego Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, gdzie w 2017 roku uzyskała dyplom magisterski z grafiki w pracowni litografii dr. hab. Krzysztofa Pasztuły oraz w pracowni projektowania graficznego prof. UŚ dr. hab. Ryszarda Pielesza. W 2018 roku ukończyła podyplomowe studia pedagogiczne w Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Artystka należy do Grupy Twórców „MY”. Interesuje ją grafika, ilustracja, plakat, malarstwo.