Wystawa Poli Dwurnik, jednej z najciekawszych artystek polskich, będzie prezentować wybór prac z ostatnich kilku lat, w tym wiele wcześniej niepokazywanych.

Będzie to także okazja do zapoznania się z przekrojem różnorodnych mediów, po które sięga artystka; m.in. malarstwo olejne, rysunek, kolaż, komiks, instalacja i wideo muzyczne.

Motywem przewodnim wystawy Poli Dwurnik „Spotkaj artystkę" będzie – jak sugeruje to tytuł – sylwetka samej artystki, obecnej nie tylko jako autorka, lecz także jako bohaterka wielu prac. Pola Dwurnik znana jest z autoportretów wzorowanych na przedstawieniach Królowej Anglii Elżbiety I. Niezwykła, skomplikowana symbolika i wyszukana, dekoracyjna forma tych portretów od lat fascynują polską artystkę. Na wystawie pojawią się obrazy i gwasze z tej serii, ale także inne autoportrety – zarówno olejne na płótnie, jak i szybko szkicowane na papierze z cyklu „Instagram Self-Portrait Series", czy autoironiczne wyobrażenia siebie jako berlińskiego potwora Smok-Ladaco. Inną odsłoną autoportretu będą dwie narracje rysunkowe opowiadające o nieplanowanych, niezwykłych spotkaniach z innymi polskimi twórcami – artystą wizualnym Wojciechem Bąkowskim oraz poetą Marcinem Świetlickim.

Na wystawie zostaną także zaprezentowane teledyski zespołu Cosmic Parrot – muzycznego wcielenia Poli Dwurnik, m.in. znana animacja „Lekarz" – nawiązanie do piosenki Pink Floyd „Another Brick In The Wall" czy nakręcona w Australii hip-hopowa autoafirmacja „Ama Painter".  Dopełnieniem całości będzie oryginalny strój artystki - dworska suknia z motywami z jej obrazów – element performansu z 2013 roku. Większość prac pokazana będzie publicznie po raz pierwszy.

Po wernisażu, o godz. 19.00, odbędzie się koncert Cosmic Parrot – projektu muzycznego Poli Dwurnik z muzyką improwizowaną na żywo przez multiinstrumentalistę Mateusza Franczaka.

 

Czas trwania wystawy: 18 maja – 17 czerwca 2018 roku.

 

_

Śledź nasz dział Rozrywka, by być na bieżąco i uczestniczyć w konkursach. Do wygrania wejściówki na wydarzenia kulturalne w Bielsku-Białej i okolicach.