Z roku na rok tatuaż staje się coraz bardziej popularny, spróbujemy poszukać odpowiedzi na to, czy jest on sztuką, rzemiosłem czy już częścią popkultury. A Ty jak myślisz, czy za 20 lat wszyscy będziemy wytatuowani? Żeby odpowiedzieć sobie na to pytanie wrócimy do korzeni historii tatuażu.

Opowiemy wiele ciekawostek zaczerpniętych od poznanych przez nas mistrzów tej dziedziny. Zdziwicie się, w jaki sposób wykonywano pierwsze tatuaże i jak współcześnie ma on się do swoich korzeni i ile z nich czerpie. Mały spoiler tatuażu nie wymyślili przecież kryminaliści. Jego historia jest o wiele bardziej odległa i znacznie ciekawsza! Dodatkowo pokażemy różne nurty w tej sztuce i podpowiemy jak znaleźć odpowiedniego tatuatora i dlaczego warto szukać tak długo, by wybór nie był przypadkowy.

O tym wszystkim na luzie przy wyśmienitej kawie, chcemy z sobie z Wami porozmawiać. Jeśli więc jesteś koneserem tatuażu lub po prostu jesteś ciekawy naszej pracy i pasji, a może właśnie zastanawiasz się, czy warto mieć „ten tatuaż” ...Zapraszamy, na pewno wiele ciekawostek Cię zaskoczy i przyprawi o uśmiech na twarzy!


Spotkanie poprowadzą:

Aleksandra Kołtowska Tattoo – artystka z dużym doświadczeniem na scenie tatuażu. Absolwentka historii sztuki zaczynała w jednym z najlepszych salonów tatuażu w Polsce w Kult Tattoo Fest w Krakowie, gdzie pracowała 5 lat. Dużo podróżuje po Polsce, jak i po Europie, poszerzając swoje umiejętności tatuatorskie i poznając nowych ludzi z branży. Obecnie właścicielka bielskiego studia Friends Project Creative tatoo shop

Żuk Tattooing – artystka, której upór i pasja doprowadziły do tego, iż z dnia na dzień staje się coraz lepsza w tym co kocha, czyli tatuowaniu. Oprócz talentu, który cały czas rozwija posiada ogromną wiedzę teoretyczną o wszystkich aspektach związanych z tatuażem. Nie boi się trudnych pytań i zawsze stara się szukać na nie rzetelnych odpowiedzi. Ma ogromne poczucie humoru i bardzo fajnie opowiada, warto jej posłuchać! Na co dzień pracuje również w Friends Project Creative tattoo shop. Często można ją też spotkać w rodzinnym Wrocławiu, gdzie w zaprzyjaźnionym studiu szlifuje swoje umiejętności.