Od 7 lipca do 26 stycznia trwa wystawa prac Beaty Bojdy „Etno” w Gospodzie Dębowiec.

ETNO jest autorskim projektem Beaty Bojdy. Inspiracją do stworzenia cyklu portretów, których obecnie jest 21, były tzw. „pająki " wykonywane z papierowych kwiatów. Bibułkarstwo rozwinęło się w Polsce na przełomie XIX i XX wieku, głównie na wsiach podkarpackich, małopolskich i opoczyńskich. Tam właśnie, w jednym ze skansenów, powstała część kwiatowych koron i wieniec ślubny. Papierowych kwiatów używano kiedyś do zdobienia ram świętych obrazów, przydomowych kapliczek oraz do ozdabiania kobiecych nakryć głowy z okazji świąt lub uroczystości, takich jak zaślubiny.

Wszystkie zaprojektowane przez Beatę Bojdę papierowe wieńce i korony są ręcznie wykonane tradycyjną metodą sprzed lat. Całość to kolaż różnych światów, tak charakterystyczny dla stylu etno. Piękno tych zdjęć jest zasługą oryginalnych makijaży, tkanin i kostiumów zaprojektowanych przez artystkę oraz etnicznej biżuterii pochodzącej z całego świata.

Beata Bojda - stylistka ubioru i makijażu, projektantka mody. Absolwentka wzornictwa  w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi. Jej prace w dziedzinie makijażu drukują magazyny, jak „Make Up Trendy", który umieścił jedno ze zdjęć projektu ETNO na swojej okładce we wrześniu 2015 roku, czy „LNE" który przyznał jej w 2016 roku tytuł Beauty Industry Icon. Dwukrotnie otrzymała tytuł Artysty Roku w dziedzinie makijażu (2016, 2018). Pracowała jako charakteryzator i kostiumograf  przy wielu produkcjach filmowych, między innymi w „Kochaj i tańcz", „Tancerze" czy ostatnio w „Agape" z Andrzejem Chyrą i Anną Cieślik.