Galeria „Wzgórze” zaprasza na koncert dwojga wspaniałych muzyków – Artura Amrożuka i Alicji Hudzik.

Artur Ambrożuk – gitarzysta jazzowy, pianista oraz kompozytor. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Instrumentalnym (gitara jazzowa). Przygodę z muzyką rozpoczął w wieku 5 lat (fortepian), obecnie zaangażowany jest w kilka projektów o charakterze artystycznym (Artur Ambrożuk Group, Demode Combo), gdzie realizuje własną wizję gitary jako instrumentu improwizującego. W projekcie z Alą Hudzik, wykorzystując znane standardy muzyki rozrywkowej, tworzy nowe aranże, brzmienia i improwizuje na kanwie popularnych melodii i zwrotów harmonicznych.

Alicja Hudzik – wokalistka o charakterystycznej jazzowej barwie głosu, absolwentka POSM I stopnia im. Stanisława Moniuszki w Katowicach (w klasie fortepianu) oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego (Biologia - Antropologia fizyczna). Na co dzień działa jako redaktor muzyczny oraz key account & event manager, w międzyczasie realizuje również doktorat z Biologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Śpiewa od małego, ma na koncie kilka projektów, wyróżnień oraz przeglądów wokalnych, a także występy w wielu kultowych miejscach w Krakowie, takich jak m.in. Klub Pod Jaszczurami oraz Centrum Kultury Rotunda.

Muzycy połączyli swoje siły i od Nowego Roku grają regularne koncerty w wielu miastach Polski (m.in. Warszawa, Kraków, Wrocław), eksperymentują, komponują, aranżują, nagrywają i wspólnie bawią się muzyką. Autorski repertuar duetu to utwory w języku polskim oraz angielskim, oscylujące muzycznie wokół blues-rocka, muzyki jazzowej, popu i funku. 

Artyści odwiedzą ponownie Galerię „Wzgórze” w Bielsku-Białej już 14 września, z wielką przyjemnością zapraszamy na koncert!