Już w środę o 19:00 w Galerii Bielskiej BWA koncert w wykonaniu dwóch niezwykłych muzyków: pochodzącego z Czech wirtuoza gry na didgeridoo Ondřeja Smeykala oraz Dominika Muszyńskiego, grającego na wszelkiego rodzaju instrumentach perkusyjnych.


Ondrej Smeykal, całkowicie poświęcając się instrumentowi i wypracowując oryginalny styl gry, „tworzy" jednoosobową orkiestrę didgeridoo. Od ponad dwóch dekad Ondrej rozwija i definiuje na nowo swoje własne unikalne podejście do didgeridoo. Grając na długim, sięgającym nawet czterech metrów długości didgeridoo, uzyskuje wyjątkowo głębokie tony i szerszy zakres dźwięków i podtekstów niż na standardowych didgeridoo. Każda kompozycja, czy też piosenka, jak mówi artysta, jest bardzo odmienna w stylu, począwszy od break-beatu i organic didgeridoo techno, aż po trance, ambient i wszystko pomiędzy gatunkami.

Dominik Muszyński od 1991 roku zajmuje się muzyką i upowszechnianiem kultury etno, gra na wszelkiego rodzaju instrumentach perkusyjnych, a w szczególności na bębnach (conga i djembe). Jest liderem zespołu WADADA (czyt. ładada), z którym koncertuje w całej Polsce i nie tylko. Projekt ten związany jest z perkusyjną muzyką etniczną z Afryki Zachodniej, Kuby, Jamajki, Brazylii, Gruzji, Azji, Australii, Bliskiego Wschodu i był jednym z pierwszych zespołów tu, w kraju nad Wisłą, uprawiających taką muzykę.