Metrum Jazz Club zaprasza na kubańską fiestę w Bielsku!  W sobot 20 października spotkanie z Jose Torresem i jego zespołem Havana Dreams.

Start o 20:00. W programie kubańskiego wieczoru przewidziane są: 

  • wykład „SALSA – teoria rytmu”, prowadzenie Jose Torres. Czas trwania około 1 godziny (godzina warsztatów zostanie podana). Spotkanie polecane głównie dla osób tańczących salsę, którzy oprócz samej zabawy z tańca chcą dowiedzieć się kilka istotnych informacji na temat historii, pochodzenia i korzeni salsy, aby wnikliwiej przyglądnąć się jej rytmice i nie tylko czuć, ale również ją rozumieć – wstęp bezpłatny;
  • koncert Jose Torresa i jego zespołu Havana Dreams – godz. 20:00;
  • salsoteka – ok. godz. 22:00 – prowadzenie DJ Juanki (Kuba).


JOSE TORRES

Artysta pochodzący z Kuby, wirtuoz instrumentów perkusyjnych od wielu lat zamieszkały na stałe w Polsce. Założyciel pierwszej w Polsce orkiestry salsowej „Jose Torres y Salsa Tropical". Występując od ponad 30 lat na polskiej scenie muzycznej współpracował z wieloma gwiazdami estrady m.in. Marylą Rodowicz, Kayah, Ewą Bem, Urszulą, Maanam-em, Ryszardem Rynkowskim, Stanisławem Soyką, Grzegorzem Ciechowskim, Raz Dwa Trzy, Mietkiem Szcześniakiem, Blue Cafe i wieloma innymi. Koncertował i nagrywał również z czołówką muzyków jazzowych: Tomaszem Stańko, Wojciechem Karolakiem, Zbigniewem Namysłowskim, Jarosławem Śmietaną, Leszkiem Możdżerem.

HAVANA DREAMS

to zespół pod dyrekcją znanego muzyka pochodzenia kubańskiego Jose Torres. W repertuarze zespołu możemy usłyszeć kwintesencję kubańskiej muzyki tradycjonalnej, znane utwory w stylu Buena Vista Social Club oraz kompozycje własne. Artyści prezentuje również współczesne gatunki kubańskie jak TIMBA, mająca szczególne znaczenie w teraźniejszej kulturze. Koncerty w wykonaniu Jose Torres & Havana Dreams to podróż do ciepłych krajów, do ulic Hawany, gdzie słońce oraz zapach kawy i cygar nie zostawia cienia wątpliwości, że jesteśmy w krainie radośniej muzyki, ciepła i beztroski. 

Koncert zorganizowany przez SIK Metrum w ramach projektu „Muzyka Świata” przy współudziale Gminy Bielsko-Biała.