Dom Kultury w Starym Bielsku zaprasza w najbliższy piątek na kolejny Tramway Kulturalny. Tym razem rozmawiać będziemy o Słowacji – kraju jakże nam bliskim, wielokrotnie odwiedzanym, eksplorowanym, przez to wydawałby się dobrze poznanym.

Jednakże Słowacja, która będzie tematem kolejnego Tramway’u Kulturalnego, kryje w sobie nadal wiele tajemnic, osobliwości i wyjątkowości w skali całego świata… Bo to tu spotkamy skorpiony karpackie i ukraińskie tarantule, urokliwe jaskinie z największym stalagmitem na świecie. To tu znajdują się jedyne gejzery kontynentalnej Europy… tu Templariusze i Krzyżacy pozostawili po sobie wiele nierozwikłanych zagadek, a tajemniczy kosmici kamienne kule z piaskowca.

To Słowacja poszczycić się może największym ołtarzem gotyckim i rynkiem średniowiecznej Europy, to również w kraju naszych południowych sąsiadów zapisany został przepis na długowieczność, a to jeszcze nie wszystko. W zachwycającą podróż po tajemniczej Słowacji zabiorą Państwa Szymon i Wiesław Bierczak. Tradycyjnie na spotkaniu pojawią się specjały słowackiej kuchni, a i charakterystyczne dla tego kraju trunki.

Tramway Kulturalny – Tajemnicza Słowacja już 26.10.2018 o godz. 18:00 w Domu Kultury Stare Bielsko. Wstęp wolny.